INFO Gélové nechty

S gélovými nechtami sa tak ako aj prirodzenými nechtami spájajú určité riziká. Tak ako aj prirodzené nechty, aj gélové sa môžu pri silnejšom náraze zlomiť alebo poškodiť.
Dĺžka gélových nechtov je ľubovolná, záleží len na klientke, akú si zvolí. Pri voľbe dĺžky treba hladieť aj na to, akú profesiu vykonávate, či sú Vaše nechty denne namáhané, prípadne či prichádzaú Vaše ruky často do styku s vodou. Gélové nechty sa odporúčajú ak je prirodzený necht slabý, lámavý alebo nevie dorásť do požadovanej dĺžky. Napomáhajú spevniť slabé a lámavé prirodzené nechty. Gélový necht rastie spolu s prirodzeným nechtom a dopĺňa sa po cca 2-4 týždňoch.História starostlivosti o nechty sa datuje do dávnej minulosti. Už v Indii pred vyše päťtisíc rokmi sa objavujú náznaky zámernej kultivácie rúk. Neskôr v osemnástom storočí v Paríži vzniká takzvaná Francúzska manikúra typická bielym zakončením nechtu, na ktorom je nanesená ďalšia vrstva priesvitného, alebo priesvitno-ružového laku.
Systém modelácie pochádza z dentálnej medicíny, patentovaný v roku 1984, svetlom vytvrdzovaný plast. Je to modelácia, ktorá drží , vyzerá prirodzene a nepoškodzuje prírodné nechty, pokiaľ je aplikovaná správne s kvalitným materiálom. Filozofia používať výrobky z medicíny sa ukázala ako správna – nielen v géloch, ale aj pri lepidle tipov.
Starostlivosť o umelé nechty
O umelé nechty sa treba starať ako o svoje vlastné. Každá majiteľka umelých nechtov by mala rátať s tým, že ich treba pravidelne po dvoch až štyroch týždňoch obnovovať. Ak sa rozhodnete pre odstránenie umelých nechtov, nikdy to nerobte samy doma.
- neodstraňujte si gelové nechty, pokiaľ neviete ako na to, mohli by ste si vážne poškodiť vaše prírodné.
- pokiaľ si nieste istá postupom, vyhľadajte radšej odborníka.
- v žiadnom prípade odpadnuté nechty naspäť neprilepujeme, môže vzniknúť nepríjemná infekcia
- gelové nechty skracujeme nekovovým pilníkom (zafírovým, skleneným), nikdy ich nesmieme strihať.
Ako to prežiť z umelými nechtami
V prvých hodinách sa vám budú zdať vaše nechty ťažké a neprirodzené.
Zvoľte si prirodzenú dĺžku vašich nechtov. Čo je približne 3-4 mm špičky nechtu- zaručuje ľahšie si na ne zvyknete a dlhšie vám vydržia.
Materiál, ktorý sa nanáša na vlastný nechet je veľmi kvalitná umelá hmota. Žiadna jej zložka nepôsobí na organizmus ani nepoškodzuje vaše nechty. Predpokladáme, že i Vy viete, že umelá hmota sa dá neopatrným zachádzaním poškodiť. Napr. zlomiť.
Nerobte veci zbrklo, Vaše pohyby rukou by mali byť elegantné !
Preto dávajte predovšetkým pozor:
- pri veľkom upratovaní použite gumové rukavice s bavl. vložkou, napr. na umývanie okien
- naučte sa brať veci plochou prstov a nie špičkami nechtov
- pri otváraní a zatváraní , využite kĺby prstov
- pri použití kalkulačky - si pomáhajte perom, alebo kĺbmi prstov
- pri vyberaní vecí z úzkych sukní a nohavíc -vyzliecť a vytriasť
- na obúvanie topánok použite obuvák
- pri stlaní posteľného prádla a zasúvania do matracov použite pravítko
Keď mrzne noste teplé rukavice, lebo umelina mrzne a krehne.
POZOR v saune môžu nechty páliť.
